Zapojte sa aj vy do mapovania nelegálnych skládok

„Na skládky nie sme krátki!“. „Neseparujte sa! Separujte s nami“. Takto znejú slogany občianskeho združenia Tatry, ktoré v období od apríla do júna 2009 rozbieha akciu mapovania nelegálnych skládok odpadov na Slovensku. Do identifikácie nelegálnych skládok sa môžu zapojiť formou brigády mladí ľudia od 16 do 26 rokov. Strana zelených podporuje aktivity tohto združenia, keďže aj jej cieľom je ochrana životného prostredia.

Združenie Tatry tvrdí, že na Slovensku sa stále nachádza množstvo nelegálnych skládok, a to aj napriek tomu, že vlastníci pozemkov majú podľa zákona o odpadoch oznamovať existenciu takýchto skládok na ich pozemkoch. Vyzýva pre to nie len mladých ľudí, ale všetkých ľudí, ktorým nie je životné prostredie ľahostajné, aby sa do tejto akcie v jarných a letných mesiacoch zapojili. Strana zelených takisto nabáda svojich členov a sympatizantov, aby vzali do rúk fotoaparát a na prechádzkach prírodou dokumentovali to, čo do prírody nepatrí.

„Ak objavíte na potulkách prírodou akúkoľvek nelegálnu skládku odpadov, urobte jej fotodokumentáciu (digitálnym fotoaparátom, resp. mobilným telefónom) a poznačte si základné údaje o tomto objekte. Údaje vpíšte do registračného listu a zašlite e-mailom na adresu oztatry@slovanet.sk,“ informujú aktivisti zo združenia Tatry. Po skončení akcie plánujú pristúpiť k potrebným právnym úkonom.

„Strana zelených má zdravie ľudí a zdravé životné prostredie na prvom mieste svojich politických priorít. Boj proti nelegálnym skládkam teda považuje za jeden z potrebných krokov k dosiahnutiu tohto cieľa,“ myslí si predseda SZ Peter Pilinský.

  Registračný list.doc

 

 

 
  Slovak Community Sydney
 
     
  Európska komisia - verejná konzultácia o kvalite ovzdušia  
     
  Volebný program     
     
  Zapojte sa aj vy do mapovania nelegálnych skládok  
     
  Minister M. Lajčák otvoril...  
     
  L. Schmida: Fotografia má silu...  
     
  Voda  
     
  Petícia za zákaz privatizácie vody...  
     
  Petícia za MIER  
     
     
  LuboSchmida -klip do EP  
     
  Žilinský kraj  
     
  Voľby do Európskeho parlamentu 2014