Výstava Slovenskej krajiny v sídle OSN New York, USA autorov Zväzu slovenských fotografov.

Po prvý krát v histórii SR sa uskutočnila výstava Slovenskej krajiny v sídle OSN New York, USA autorov Zväzu slovenských fotografov I.Kenéza,I.Čombora a Ľ.Schmidu. Okrem šéfa slovenskej diplomacie sa účastníkom vernisáže prihovoril aj zástupca generálneho tajomníka OSN pre komunikáciu a verejné informácie Peter Launsky-Tieffenthal, ako aj zástupca generálneho tajomníka OSN pre koordináciu politík a medziagentúrne záležitosti Thomas Gass. za účasti 86 diplomatov. Prezentácia cyklu fotografií zachytávajúcich krásu slovenskej prírody je v súčasnej dobe na pôde OSN vysoko aktuálna, nakoľko práve problematika životného prostredia sa v posledných rokoch dostáva do popredia záujmu medzinárodného spoločenstva. V rámci krátkeho vystúpenia minister M. Lajčák zdôraznil potrebu zmeniť od základov spôsob akým nazeráme na udržateľnosť planéty, rozvoj, blaho a bohatstvo a urýchliť prijatie nového rozvojového rámca po roku 2015 zohľadňujúceho trvalo udržateľný rozvoj a uchovanie prírodných zdrojov.

Minister M. Lajčák otvoril výstavu „Rýdze farby srdca Európy – Slovenska“ 5.11.2013 | Aktivity ministra | Slovensko a OSN | Spojené štáty Podpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák v pondelok (4. novembra 2013) slávnostne otvoril v sídle OSN v New Yorku výstavu fotografií slovenského fotografa Ivana Kenéza, Igora Čombora a Ľubomíra Schmidu. Výstava pod názvom „Rýdze farby srdca Európy – Slovenska“ sa koná pri príležitosti pripomenutia si 20. výročia vzniku Slovenskej republiky, ako aj 20 rokov úspešného členstva SR v OSN. Prezentácia cyklu fotografií zachytávajúcich krásu slovenskej prírody je v súčasnej dobe na pôde OSN vysoko aktuálna, nakoľko práve problematika životného prostredia sa v posledných rokoch dostáva do popredia záujmu medzinárodného spoločenstva. V rámci krátkeho vystúpenia minister M. Lajčák zdôraznil potrebu zmeniť od základov spôsob akým nazeráme na udržateľnosť planéty, rozvoj, blaho a bohatstvo a urýchliť prijatie nového rozvojového rámca po roku 2015 zohľadňujúceho trvalo udržateľný rozvoj a uchovanie prírodných zdrojov. Okrem šéfa slovenskej diplomacie sa účastníkom vernisáže prihovoril aj zástupca generálneho tajomníka OSN pre komunikáciu a verejné informácie Peter Launsky-Tieffenthal, ako aj zástupca generálneho tajomníka OSN pre koordináciu politík a medzi-agentúrne záležitosti Thomas Gass. Príležitosť obdivovať krásu slovenských hôr a lesov prostredníctvom fotografií Ivana KENÉZA, Igora ČOMBORA a Ľubomíra SCHMIDU však bude mať i široká verejnosť, a to vďaka umiestneniu výstavy do foyer novo zrekonštruovaných priestorov Sekretariátu OSN.

Minister M. Lajčák otvoril pri príležitosti 20. výročia vzniku SR výstavu fotografií Ivana Kenéza, Igora Čombora, Ľubomíra Schmidu, „Rýdze farby srdca Európy – Slovenska“.

Výstava fotografií Ivana Kenéza, Igora Čombora, Ľubomíra Schmidu „Rýdze farby srdca Európy – Slovenska“.

Minister M. Lajčák na výstave fotografií Ivana Kenéza, Igora Čombora, Ľubomíra Schmidu „Rýdze farby srdca Európy – Slovenska“.

 

 

 

 
  Slovak Community Sydney
 
     
  Európska komisia - verejná konzultácia o kvalite ovzdušia  
     
  Volebný program     
     
  Zapojte sa aj vy do mapovania nelegálnych skládok  
     
  Minister M. Lajčák otvoril...  
     
  L. Schmida: Fotografia má silu...  
     
  Voda  
     
  Petícia za zákaz privatizácie vody...  
     
  Petícia za MIER  
     
     
  LuboSchmida -klip do EP  
     
  Žilinský kraj  
     
  Voľby do Európskeho parlamentu 2014